Site Overlay

Zaproszenie do Wilamowic na Dzień Życia Konsekrowanego

Zakonnice i zakonnicy, członkowie i członkinie Instytutów Świeckich oraz dziewice konsekrowane, wdowy i pustelnicy spotkają się 2 lutego 2023 r. o godz. 10.00, w Święto Ofiarowania Pańskiego, w sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach. Kościół, jak co roku, obchodzi tego dnia Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Specjalne zaproszenie do osób konsekrowanych w diecezji bielsko-żywieckiej wystosował referent ds. instytutów życia konsekrowanego dla zakonów i zgromadzeń męskich o. Ezdrasz Biesok OFM.

„Chcemy dziękować Panu Bogu za dar Waszego powołania oraz za bogactwo charyzmatów, którymi ubogacacie Diecezję Bielsko-Żywiecką, a także prosić o wierność i wytrwanie w pełnionej służbie. Do modlitwy zachęcamy również Waszych rodziców, bliskich, przyjaciół i współpracowników” – napisał franciszkanin.

W diecezji bielsko-żywieckiej istnieje ponad 60 klasztorów, należących do 30 żeńskich zgromadzeń zakonnych. Działa tu też 29 męskich domów zakonnych, należących do kilkunastu zgromadzeń męskich. Kapłani zakonni prowadzą 17 beskidzkich parafii.