Site Overlay

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2023 r.

1. Od dzisiaj rozpoczynamy w naszym kościele nabożeństwa różańcowe. Będą one codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci będą mogły zbierać obrazki za uczestnictwo w różańcu, by na koniec miesiąca wziąć udział w losowaniu upominków. Chcemy także w najbliższy piątek, na Mszy św. wieczornej, utworzyć pierwszą różę żywego różańca dla dzieci pod patronatem św. Tereski od Dzieciątka Jezus. Zachęćmy młodych przychodząc razem z nimi do kościoła. Ze względu na różaniec nie będzie w październiku i w listopadzie środowej nowenny.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek, pół godziny przed różańcem, adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele i okazja do spowiedzi świętej. Także w piątek, od godz. 9.00, odwiedziny chorych w parafii z Najświętszym Sakramentem. W sobotę, po Mszy św. porannej w kościele, modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

3. W czwartek na różaniec i Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej. Na Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone różańce. Po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne.

4. W piątek natomiast na różaniec i Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się w naszej parafii do sakramentu bierzmowania, który będzie miał miejsce 24 listopada br. Po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne.

5. Przypominamy, że jest już możliwość zamawiania w zakrystii intencji Mszy św. na przyszły rok. Proszę, aby w październiku zamawiać na razie tylko intencje za osoby żyjące tzn. związane z różnymi rocznicami, jubileuszami, imieninami itp. Natomiast od listopada będzie można zamawiać na przyszły rok intencje także za osoby zmarłe.

6. W dniach od 7 do 13 października w naszej diecezji odbędzie się peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Relikwie będą w Bielsku-Białej w najbliższą sobotę i niedzielę a będzie je można nawiedzić w parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na Osiedlu Karpackim. Szczegółowy plan znajduję się w gablotce oraz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy, aby się wybrać.

7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane przez Was na tacę, które przeznaczone są na cele inwestycyjne w parafii.

8. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – wsp. Świętych Aniołów Stróżów,

– w środę – wsp. św. Franciszka z Asyżu,

– w czwartek – wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,

– w sobotę – wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

9. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin: śp. Stanisław Goryl. Przeżył 89 lat. Pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.

Z duszpasterskim pozdrowieniem – ks. Aleksander Jasiński SDS – proboszcz