Site Overlay

Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA ADWENTU – 4 grudnia 2022 R.

1. W dniu dzisiejszym modlimy się za Kościół na Wschodzie. Wychodząc ze świątyni można także złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

2. Przez cały adwent, od poniedziałku do piątku, zapraszamy na RORATY, które w naszym kościele rozpoczynają się o godz. 17.45. Dzieci na roraty tradycyjnie przychodzą z lampionami. Prosimy rodziców, dziadków lub starsze rodzeństwo aby zachęcali dzieci do udziału w roratach i przychodzili z nimi do kościoła.

3. W zakrystii można dzisiaj i przez cały adwent zaopatrywać się w opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszego kościoła i prowadzone inwestycje.

4. Można także nabyć świeceCaritas. Ofiary za świece w wysokości 10 zł. przeznaczone są na pomoc dla potrzebujących.

5. W przyszłą niedzielę nasza schola parafialna będzie rozprowadzać przed kościołem własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Datki, które im przekażecie, zostaną przeznaczone na wspólny letni wypoczynek dla scholii.

6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii. Zgodnie z planem udało się w tym tygodniu ukończyć roboty murarskie wewnątrz kaplicy cmentarnej oraz zamontować krzyż na dachu. Czekamy jeszcze na firmę, która podjęła się zamocować dzwon nad wejściem do kaplicy, aby można było potem dokończyć przykrycia przedniej połaci dachu.

7. Liturgiczne obchody tygodnia:

we wtorek –wsp. św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego naszej diecezji

– w środę – wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

– w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to zarazem święto patronalne Salwatorianów i 141 rocznica założenia naszego zgromadzenia zakonnego przez bł. Franciszka Jordana. Prosimy o modlitwę i zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 7.00 i 17.45.

8. W minionym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy śp. Stanisława Baruciaka. Przeżył 57 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim życzymy dobrego przeżywania czasu adwentu i jak najlepszego duchowego przygotowania się na przyjście Zbawiciela.

Z duszpasterskim pozdrowieniem – ks. Aleksander Jasiński SDS – proboszcz