Site Overlay

Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 LUTEGO 2024 r.

1. Zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Ze względu na brak połączenia autobusowego o godz. 17.00 będzie jechał bus parafialny z Bystrej Górnej zabierając chętne osoby na Gorzkie Żale a zaraz po nabożeństwie będzie także możliwość powrotu busem.

2. W środy zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30. W czwartki adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 17.15 (w kościele).

3. W czwartek przypada święto Katedry św. Piotra, apostoła. W przyszłą niedzielę natomiast modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy dzieci Afryki (dzieło Ad gentes).

4. W piątek zakończyły się rekolekcje parafialne będące renowacją zeszłorocznych misji w naszej parafii. Prośmy Boga o dobre i długotrwałe owoce tych rekolekcji dla  nas wszystkich. Być może jednym z takich owoców będzie parafialna grupa modlitewno – biblijna którą chcemy utworzyć przy naszej parafii. Ks. Roman, który zgodził się poprowadzić tę grupę, zaprasza na pierwsze spotkanie wszystkie chętne osoby, młodszych i starszych, kobiety i mężczyzn. Spotkanie rozpocznie się w środę po wieczornej Mszy św. tj. około godz. 18.30 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

5. W przyszłą niedzielę natomiast, po Mszy św. o godz. 8.45 zapraszamy młode małżeństwa z dziećmi na spotkanie wspólnoty żywej wiary i modlitwy, która zaczyna formować się przy naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w salce pod kościołem.

6. Jutro, w godzinach przedpołudniowych zostanie podstawiony na parkingu koło plebanii duży kontener, do którego będzie można wrzucać makulaturę (poskładane kartony, stare książki, papier). Będzie on stał do soboty, do godzin przedpołudniowych. Dochód ze sprzedaży tej makulatury przeznaczony jest na budowę naszej kaplicy cmentarnej.

7. W środę popielcową, podczas zbiórki do puszek na ofiary wojny w Ukrainie, udało się zebrać kwotę 2089 zł i 84 hrywny. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

8. W przedsionku, przy wyjściu głównym z kościoła, znajdują się skarbonki, do  których można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną oraz na kwiaty do  Bożego  Grobu.

9. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin – śp. Jan Madej. Przeżył 83 lata. Pogrzeb odbędzie się we wtorek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim, a szczególnie solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, życzymy wielu Bożych łask i opieki Matki Najświętszej.

Z duszpasterskim pozdrowieniem – ks. Aleksander Jasiński SDS – proboszcz