Site Overlay

Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marca 2023 r.

1.Zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. W piątek Droga Krzyżowa także o godz. 17.15. Pozostałe nabożeństwa w tym tygodniu odbywać się będą tak jak zwykle.

2. W najbliższy piątek odbędzie się także Droga Krzyżowa ulicami miasta Bielska-Białej. Rozpoczęcie Mszą św. z udziałem Biskupa Piotra Gregera w kościele Chrystusa Króla na Leszczynach o godz. 18.00 a po niej, około godz. 19.00, ruszy procesyjnie Droga Krzyżowa do kościoła św. Józefa na Złotych Łanach. Zachęcamy do udziału.

3.W tym tygodniu przypadapierwsza sobota miesiąca. Po porannej Mszy św. w kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

4. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed Mszą św. o godz. 11.00 spotykamy się koło groty skąd procesyjnie wejdziemy z palmami do kościoła. Po tej Mszy św. odbędzie się doroczny konkurs palm, który nasza parafia współorganizuje z GOK „Promyk”. Palmy oceniane będą w dwóch kategoriach: najwyższa oraz tradycyjna. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablotce. Zapraszamy do udziału w konkursie.

5.W przyszłąniedzielę, przed każdą Mszą św., dziewczęta ze scholii będą sprzedawać własnoręcznie wykonane palmy. Dochód przeznaczony jest na potrzeby scholii.

6. Przypominamy, że do 2 kwietnia trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik, która odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 3 maja. Można zapisywać się za pośrednictwem internetu na stronie pielgrzymki lub osobiście m.in. w parafii Odkupiciela Człowieka na Osiedlu Karpackim. Szczegóły dotyczące pielgrzymki dostępne są na plakacie w gablotce i na stronie internetowej www.faustyna.bielsko.pl .

7.W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek.

8. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii. Zostały już zamówione wszystkie okna do kaplicy cmentarnej. W ostatnim czasie zostało natomiast zamontowane okno frontowe oraz wykonane docieplenie i elewacja szczytu nad frontową połacią dachu. Przy okazji informuję, że z akcji odbierania starego sprzętu AGD w parafii, nazbieraliśmy dodatkowe fundusze na budowę kaplicy w kwocie 2172 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.

9. Przy bocznym wyjściu z kościoła można zaopatrywać się w paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiary przeznaczone są na dzieła prowadzone przez „Caritas”. Natomiast w przedsionku, przy wyjściu głównym z kościoła, znajdują się skarbonki, do których można składać ofiary na jałmużnę wielkopostną oraz na kwiaty do Bożego Grobu.

10. W dniach 4 – 6 maja br., tj. od czwartku do soboty, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Niepokalanowa, Warszawy i Częstochowy. Koszt pielgrzymki 570 zł za osobę. Zapisy w zakrystii do 23 kwietnia z zaliczką 100 zł.Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii i na kartkach obok prasy katolickiej.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj oprócz zwykłego wydania „Gościa Niedzielnego” jest też „Gość Extra”, w cenie 14 zł, poświęcony relikwiom męki Pańskiej.

12.W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Janina Płonka (92 lata). Pogrzeb będzie w Bystrej Krakowskiej.

Wszystkim, a szczególnie solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, życzymy wielu Bożych łask i opieki Matki Bożej oraz świętych patronów.

Z duszpasterskim pozdrowieniem – ks. Aleksander Jasiński SDS – proboszcz