Site Overlay

Zaproszenie na pielgrzymkę w 770. rocznicę kanonizacji św. Stanisława BM

Autokarami lub samolotem wierni diecezji bielsko-żywieckiej będą mogli udać się we wrześniu tego roku w ramach pielgrzymki dziękczynno-błagalnej do Watykanu i Asyżu, by uczcić pamięć o patronie narodowej jedności – św. Stanisławie Biskupie i Męczenniku. 8 września 2023 r. przypada 770. rocznica kanonizacji tej niezwykłej postaci, którą Jan Paweł II nazwał nauczycielem „twórczego łączenia lojalności w stosunku do Ojczyzny ziemskiej i wierności Bogu i Jego Prawu”. Pielgrzymka metropolii krakowskiej może być okazją, by doświadczyć naocznie niezwykłego dziedzictwa świętości Stanisława ze Szczepanowa.

„Wspólnie pragniemy wyrazić wdzięczność za dar św. Stanisława BM i przez jego orędownictwo zawierzać dobremu Bogu nasz Kościół lokalny i naszą Ojczyznę” – zapowiadają organizatorzy, którzy przygotowali cztery programy wyjazdowe: grupa św. o. Pio, grupa św. Katarzyny Sieneńskiej, grupa św. Jana Pawła II i grupa św. Franciszka z Asyżu. Wszyscy pielgrzymi spotkają się na wspólnej modlitwie w Watykanie i Asyżu. Zaplanowano wyjazdy z Andrychowa, Kęt, Bielska-Białej, Żywca i Cieszyna, a w przypadku większych grup miejsca te mogą być ustalane indywidualnie.

W ramowym programie pielgrzymki znalazło się m.in. nawiedzenie sanktuariów w Loreto i San Giovanni Rotondo, zwiedzanie Padwy, Rzymu, Sieny, Asyżu, Rawenny oraz audiencja generalna na Placu św. Piotra i Msza przy grobie św. Jana Pawła II. Centralnym wydarzeniem będzie 8 września Eucharystia w bazylice św. Franciszka w Asyżu z okazji 770. rocznicy kanonizacji św. Stanisława.

Pielgrzymi proszeni są o kontakt z organizatorem za pośrednictwem własnego duszpasterza.

Proszą o kontakt drogą emailową: Program 1 (grupa św. o. Pio), 2 (grupa św. Katarzyny Sieneńskiej) i 3 (samolot, grupa św. Jana Pawła II): ks. dr Stanisław Cader, stca@poczta.onet.pl. Program 4 (grupa św. Franciszka z Asyżu): p. Aldona Glomba, tel. 600 808 649, email: aldona.pilot@interia.eu.