Site Overlay

Dzień Dziecka Utraconego 15 października

Od kilkunastu lat w Polsce dzień 15 października obchodzony jest jako Dzień Dziecka Utraconego. Śmierć dziecka nie dotyka wyłącznie jego rodziców, ale również bliższych i dalszych krewnych, przyjaciół rodziców, inne osoby towarzyszące.

Dzień Dziecka Utraconego jest okazją, aby przez spotkania, wspólne modlitwy, rozmowy przypomnieć o dzieciach, które pojawiły się na świecie niekiedy tylko na chwilę. Mimo śmierci, mają one nadal specjalne miejsce w sercach rodziców.

W związku z Dniem Dziecka Utraconego, przekazujemy informacje o nadchodzących wydarzeniach w naszej diecezji

W Bielsku-Białej:

Pogrzeb Dzieci Nienarodzonych z bielskich szpitali – w sobotę 15 października, w parafii św. Małgorzaty w Bielsku-Białej Kamienicy, Rozpoczęcie o 14.30 koronką do Bożego Miłosierdzia za rodziców po stracie. O godzinie 15.00 Msza święta w intencji osieroconych rodziców i dzieci zmarłych po narodzeniu, Złożenie urn z prochami dzieci nienarodzonych z bielskich szpitali na cmentarzu komunalnym w Kamienicy.

Obchody Dnia Dziecka Utraconego – w parafii św. Józefa w Bielsku-Białej na os. Złote Łany, ul. Tuwima 62. Rozpoczęcie o 17:15 modlitwą różańcową za rodziców po stracie. Następnie msza święta w intencji osieroconych rodziców i dzieci zmarłych po narodzeniu. Kazanie wygłosi ks. Szczepan Kobielus kapelan Szpitala Pediatrycznego i Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego w Bielsku -Białej.

W parafii Nawiedzenia NMP w Bielsku -Białej Hałcnowie – w sobotę, 15 października. Rozpoczęcie o 17:30 modlitwą różańcową za rodziców po stracie. Następnie msza święta w intencji osieroconych rodziców i dzieci zmarłych po narodzeniu.

W Czechowicach- Dziedzicach:

W parafii NMP Wspomożenia Wiernych – w piątek 14 października Rozpoczęcie o 17:00 modlitwą różańcową za rodziców po stracie. 0 17.30 msza święta w intencji Dzieci, które odeszły przedwcześnie i ich rodziców. O 18.00 – Adoracja eucharystyczna w ich intencji.

W Cieszynie:

W kościele pw. św. Elżbiety – w sobotę, 15 października. O godzinie 10.00 Msza święta w intencji osieroconych rodziców i dzieci zmarłych po narodzeniu, Po Mszy przeniesienie i złożenie urn z prochami dzieci nienarodzonych na Centralnym Cmentarzu Komunalnym

W Żywcu:

W parafii pw. Św.Floriana w sobotę, 15 października. Rozpoczęcie o 17:15 modlitwą różańcową za rodziców po stracie. O 18.00 Msza święta w intencji osieroconych rodziców i dzieci zmarłych po narodzeniu.

Serwisy internetowe dla rodziców po utracie dziecka: www.dlaczego.org.pl oraz poronienie.pl